Haber Gönder Künye İletişim
  • Altın (Has) 217.32 218.97
  • Dolar 5.3142 5.3238
  • Euro 6.0386 6.0495
Oturum Aç Üye Ol

İTTİFAK FORMÜLÜ GÖRÜŞMELERLE ŞEKİLLENECEK

AK Parti ile MHP arasında ittifakın yerel seçimlerde de devam etmesine yönelik genel başkanların onayıyla başlayan görüşmeler, önceki gün gerçekleşen liderler zirvesiyle yeni bir boyut kazanarak devam edecek     
18 Ekim 2018 07:57

Genel başkanlar düzeyinde gerçekleşen görüşmeyle ittifakın nasıl seyredeceği konusunda ortaya konan kararlılık, kurmaylar düzeyinde devam edecek görüşmelerle şekillenecek. Bugüne kadar ortaya atılan formüller üzerinde karşılıklı değerlendirmeleri sürdüren parti kurmayları, her iki parti açısından da ortak kazanımları sağlayacak bir formülün çıkarılması için emek sarf edecek.

ZARARLARINA OLMAYACAK

Önceki gün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleşen görüşmenin ardından kurmaylar biraz daha detaya girerek, iller ve bunlara bağlı olarak ilçeler düzeyinde neler yapılabileceğini konuşacak. MHP'nin istediği formülün AK Parti açısından ne gibi sakıncaları olacağı da yine AK Parti kurmayları tarafından bu görüşmelerde ifade edilecek. Böylelikle iki partinin de zararına olmayacak bir formülün ortaya çıkarılmasına çalışılacak. AK Parti kurmayları, MHP'nin önerisi olan, 'MHP'nin elinde bulunan illerde AK Parti'nin aday çıkarmaması, MHP'li adayı desteklemesi' formülü üzerinde değerlendirmeler yapıyorlar. AK Parti'nin yaklaşımı, iktidar partisi olarak herhangi bir büyükşehir veya ilden belediye başkan adayı çıkarmamanın o ildeki teşkilatları ve partililer açısından sıkıntı yaratıp yaratmayacağı üzerinde yoğunlaşıyor. Bu tür bir 'aday göstermeme' durumunun sağlayacağı avantajla birlikte yaratabileceği olumsuzluklar da göz önünde bulundurularak bir karar verilecek.

ŞERİFE GÜZEL

STAR GAZETESİ

GÜNE BAKIŞ SAYFASINI

YORUMUNUZU YAZIN ...

Bu haber için hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun.

ÇİZGİLERİN DİLİNDEN

GÜNÜN SÖZÜ